Onze droomvakantie naar Afrika: de route

Deze zomer maakten we een buitengewone reis die we nooit zullen vergeten: vier weken naar Afrika! Niet zomaar een vakantie, maar echt een bijzondere ervaring vol avontuur, afwisseling en natuur. Het mag duidelijk zijn dat dit geen goedkope reis is, maar dat betekent niet dat we geld over de balk smeten. We letten goed op waar het kon, zochten slimme oplossingen en probeerden de kosten te beperken waar mogelijk. In een paar artikelen neem ik je mee in onze overwegingen. Met als start: de route van onze droomreis naar Afrika.

Waarom deze reis?

In de afgelopen jaren zijn mijn schoonouders vrij kort na elkaar overleden en zij lieten ons wat geld na. Wij besloten hun nalatenschap te gebruiken om samen met ons gezin onvergetelijke herinneringen te maken — iets wat zij zelf prachtig hadden gevonden omdat ze ook erg van reizen hielden. Om deze reden hebben we deze reis ook uitbundiger aangepakt dan we normaliter zouden doen.

Route: van Namibië tot Zanzibar

Onze reis begon in Windhoek, de hoofdstad van Namibië. Daar haalden we een auto op met twee daktenten. Hiermee reisden we 12 dagen rond en kampeerden we op prachtige plekken. Meestal sliepen we op het terrein van luxe lodges. Die bieden, naast dure kamers, ook een paar campingplekken aan. Als kampeerder mag je dan gebruikmaken van de faciliteiten: bijvoorbeeld een zwembad, restaurant en soms zelfs excursies. Zo genieten we van een luxe sfeer tegen een veel vriendelijker tarief. De kampeerplaatsen kostten meestal 50 euro per nacht.
We reisden noordwaarts richting Etosha National Park voor prachtige safari’s en daarna verder de Caprivistrip in — een smalle strook land waar Namibië zich uitstrekt richting het oosten. Dit gebied is perfect voor safari’s en bevat veel natuur en wildlife.
Aan het einde staken we de grens over naar Botswana, waar we verbleven in Kasane om Chobe National Park te verkennen. Hier leverden we de huurauto in en sliepen twee nachten in een vaste accommodatie voordat we verder reisden naar Zimbabwe. Alles ligt hier dicht bij elkaar: vier landen op korte afstand van elkaar.
In Victoria Falls, bij de beroemde watervallen, verbleven we een paar dagen. Natuurlijk bekeken we de watervallen en we ondernamen nog wat andere activiteiten. De spannendste was een fietstochtje waarbij we boze olifanten tegenkwamen. Mijn vriend en dochter deden een swing wat zich het beste laat omschrijven als een zittende bungeejumpt. Mijn zoon en ik maakten een helikoptervlucht over de Victoria Falls. Dat laatste kostte 125 dollar per persoon.
Na de stop in Zimbabwe staken we de grens over naar Zambia, aan de andere kant van de watervallen. Vanuit daar reisden we per bus naar Lusaka, de hoofdstad. Daar slapen we één nacht, waarna we naar Zanzibar vlogen.
Op Zanzibar bleven we nog anderhalve week. Het is een vrij groot eiland en je verplaatst niet heel makkelijk van de ene kant van het eiland naar het andere, dus we sliepen op drie verschillende plekken;  in het noorden, oosten en zuiden. Elke regio biedt iets anders — van dolfijnen tot schildpadden, van relaxte stranden tot levendige dorpjes. Alle stops waren tropisch en ontspannen, maar met genoeg afwisseling.

Track your finance

Waarom kozen we voor deze route?

Wij besloten dat we naar Afrika wilden, op safari. Eerder maakten we al een reis door Namibië, Botswana en Zuid-Afrika en een paar jaar later door Kenia. We hadden dus een beeld bij deze bestemmingen. Namibië, waar wij het langst verbleven, heeft een paar voordelen ten opzichte van andere safarilanden:

  • De wegen zijn best goed. Veel gravel natuurlijk, maar behoorlijk egaal. En vooral: voorspelbaar. Toen wij in Kenia reisden was dat een struikelblok. Als op de kaart stond dat de wegen goed waren konden ze slecht zijn en andersom. Plannen was enorm ingewikkeld en het reizen leverde frustratie op.
  • In Namibië hebben veel lodges een aantal kampeerplaatsen. Wij kampeerden dus op het dak van onze auto en konden tegelijk gebruik maken van de voorzieningen van de lodge. Een restaurant, zwembad en eventueel excursies boeken. In bijvoorbeeld Tanzania kampeer je erg basic terwijl we in Namibië erg konden genieten van een duik in het zwembad.
  • Namibië is ontzettend afwisselend en prachtig mooi. We maakten fantastische safari’s door Etosha en Bwatwata, we kampeerden tussen de gigantische rotsformaties in Spitzkoppe en genoten van prachtige uitzichten in Palmwag en Brandberg.
  • Je kunt het goed combineren met andere landen, waaronder de Victoria Watervallen, wat het afwisselender maakt dan veel andere Afrikaanse landen.

De keuze voor Zanzibar was minder logisch omdat het vrij ver van onze route lag. Dat we hier toch voor kozen was één van de manieren om deze reis buitengewoon te maken. Nóg buitengewoner is misschien een betere benaming want ook zonder Zanzibar was dit al een geweldige reis natuurlijk.. We hebben overwogen om naar Tanzania te gaan omdat dat veel makkelijker te combineren is met Zanzibar, maar vanwege bovenstaande redenen deden we dat toch niet en besloten de extra reistijd en op de koop toe te nemen. Het reizen naar Zanzibar kostte nu natuurlijk meer geld dan vanaf het vaste land van Tanzania, maar Tanzania is in de basis een duurder land, dus dat maakte in dit geval niet uit.

Wat moesten we regelen?

We maakten deze reis helemaal in eigen beheer, dus zonder tussenkomst van een reisbureau. Alles hebben we dus zelf geregeld: huurauto, accommodaties, vliegtickets, de reisroute en de activiteiten. En natuurlijk het minder leuke deel zoals de visums, malariapreventie en vaccinaties. We hebben op allerlei manieren de kosten enigszins weten te drukken, die tips deel ik in een apart artikel. Ook hebben we veel handige spullen ontdekt voor het reizen. In Namibië lag de temperatuur ’s nachts namelijk rond het vriespunt en op Zanzibar was het ’s nachts minimaal 24 graden. Een grote verscheidenheid aan spullen waren dus nodig. Niet alleen vanwege de temperatuur, maar ook omdat we op allerlei verschillende manieren reisden. Ook dat beschrijf ik een apart artikel.

Deze blogs vind je vast ook interessant

Enquêtewebsites, welke zijn goed?
Waarom meer verdienen niet altijd beter is dan geld besparen
Dit is het geheim van succesvol beleggen
25 manieren om vandaag nog geld te besparen

Disclaimer

In dit artikel worden mogelijk affiliatelinks gebruikt waarvoor Financequeen mogelijk een vergoeding ontvangt.

Wil je meer Financequeen?

Volg Financequeen op Instagram, Tiktok of Facebook.
Word lid van de online community van Financequeen of schrijf je in voor de nieuwsbrief.




Hi, ik ben Sabine

Ik ben van jongs af aan gefascineerd door persoonlijke financiën. Hoe kun je slimmer met je geld omgaan en waarom maken mensen bepaalde keuzes zijn vragen die me altijd blijven interesseren. Toen ik bij ING ging werken leerde ik alle theorie over sparen, beleggen, hypotheken en verzekeren. En kon ik de hele dag met klanten over mijn favoriete onderwerp praten; FINANCIEN!

Op financequeen.nl geef ik inzicht om op slimme manieren met geld om te gaan op het gebied van besparen, het vergroten van je inkomen en vermogensopbouw.

Ook deel ik daar mijn ontdekkingstocht naar simpele manieren om je leven duurzamer in te richten. Dus niet; je mag nooit meer vliegen, maar wel; is er een alternatief voor het kopen van een nieuw product of kun je een duurzamere keuze maken? Het mooie is dat dat vaak hand in hand blijkt te gaan met geld besparen.

Volg Finance Queen

Gratis inpaklijst
Gratis inpaklijst




Finance Queen

Het platform met inzicht om op slimme manieren met geld om te gaan op het gebied van besparen, het vergroten van je inkomen en vermogensopbouw.

Privacy statement
Disclaimer
Favorieten

Bedrijfsgegevens Financequeen.nl

Jan de Beijerhof 28
1191 EP Ouderkerk aan de Amstel
sabine@financequeen.nl
Kvk-nummer: 81113544

Volg Finance Queen